.
.

Jak obniżyć koszty świąt?

Święta spędzamy zazwyczaj w domu, gdzie przygotowujemy dania na wigilię oraz pozostałe dni aż do Sylwestra. Zazwyczaj Polska rodzina wydaje na zakupy prawie 1000 złotych. W tych pieniądzach znajdą się produkty żywnościowe, prezenty oraz spora ilość petard na ostatni dzień w roku. Wiemy doskonale, że nie każda rodzina może lekką ręką wydać 1000 złotych na święta, bo to przecież spore sumy. Wiemy natomiast, że można zredukować te koszta bez utraty komfortowej, świątecznej atmosfery.

Zakupy w sieciówkach

Aby zaoszczędzić na świętach należy kupować produkty tańsze, a nie te które codziennie są reklamowane w telewizji. Ze statystyk jasno wynika, że często podróbki smakują o wiele lepiej od oryginału, a ich skład jest podobny, lub nawet lepszy. Jeśli za markowe produkty zapłacimy 500 złotych, to za takie same, lecz zakupione w sieciówce wydamy mniej, niż 300 złotych.

Suty stół

Kolacja wigilijna powinna się składać z 12 potraw. Już od kilku lat niechętnie sugeruje się, aby zmniejszyć ilość gotowanych dań, ponieważ większość z nich i tak się zmarnuje. Polacy mają to do siebie, że uwielbiają robić wiele rzeczy na pokaz. Z jednej strony suty stół wigilijny to powrót do tradycji. Tradycja niestety kosztuje.

Od jakiegoś czasu widać tendencję do mniej wystawnego obchodzenia Wigilii. Dzięki temu mamy szansę zaoszczędzić nieco pieniędzy, bo statystycznie na samą energię do podgrzania potraw wydajemy 12 złotych dziennie.

Ozdoby i światełka

Prawie każda rodzina dekoruje swój dom, aby wyglądał on bardziej świątecznie. Znów musimy posłużyć się statystykami, które mówią o tym, iż koszt energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia domu i choinki to wydatek 50 złotych miesięcznie. Dobrym rozwiązaniem będzie włączanie lampek tylko na kilka godzin. Bez sensu zostawiać oświetlony dom na noc.

Głośne zestawy

Koszt zakupu petard na Sylwestra to zazwyczaj wydatek nawet 300 złotych. Nie są to małe pieniądze. Naszym zdaniem warto zaoszczędzić na takich gadżetach, ponieważ są efektowne, ale bez przesady. Zakup jednego opakowania petard w zupełności wystarczy. Liczy się tradycja oraz kondycja portfela.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam nieco zaoszczędzić na świętach. Jednak jeśli mimo wszystko zabraknie Wam funduszy, to możecie poszukać artykułów otagowanych hasłem - "szybka pożyczka przez Internet".

Komentarze


Brak komentarzy

Dodaj nowy


Ostatnie artykuły

Newsletter

Zapisz się a otrzymasz jako pierwszy informacje na temat najlepszych ofert na kredyty, lokaty, konta i karty.


Kredyt gotówkowy

Potrzebujesz szybkiej gotówki Na remont, nowy samochód lub inne swoje potrzeby!

Kredyt hipoteczny

Najlepsze kredyty mieszkaniowe i hipoteczne w jednym zestawieniu!

Konta bankowe

Najlepsze konto bankowe,Bogata oferta wyboru w jednym miejscu!

Oszczędności

Chcesz oszczędzać swoje pieniądze z głową? Zacznij je pomnażać już teraz!

Ubezpieczenia

Najtańsze Ubezpieczenia OC/AC, na życie, na mieszkanie jak i turystyczne!

Praca i Firma

Szukasz pracy dzięki której dobrze zarobisz i spełnisz swoje marzenia? Zobacz Tu!

Sprawdź ofertę


Chcesz się dowiedzieć ile maksymalnie możesz otrzymać od banku na swoje potrzeby i marzenia?

Newsletter

Zapisz się a otrzymasz jako pierwszy informacje na temat najlepszych ofert na kredyty, lokaty, konta i karty.

Szybki kredyt przez internet, bezpieczna pożyczka przez internet, Najlepsza pożyczka na dowód bez zaświadczeń, kredyty online, kredyt na dowód, chwilówki na dowód bez bik
Pożyczki Gotówkowe dla każdego | Copyright © 2014 - 2015 Nfinanse.pl