.
.

Jak banki zarabiają na lokatach?

Do niedawna posiadanie lokat bankowych wiązało się z możliwością zarobienia sporych pieniędzy po x latach. Pomiędzy rokiem 2010 a 2014 ta sytuacja nieco się zmieniła. Banki zaczęły słabiej doceniać lokaty dzięki czemu liczba klientów chcąca inwestować w ten sposób drastycznie zmalała. Od roku 2015 sytuacja ma się diametralnie zmienić. W tym artykule postaramy się wytłumaczyć jak banki mogą zarabiać na lokatach i odpowiemy na pytanie, czy jest to dla nich opłacalne.

Lokata - ryzyko dla banku

Warto zacząć od rzeczy najważniejszej, czyli ryzyka. Tak naprawdę to nie klient ryzykuje lokatą, a bank. Dlaczego? Ponieważ bank inwestuje pieniądze, które klient pozostawił na lokacie. Często zdarza się tak, że klienci przedwcześnie otwierają swoje konta lokatowe co dla banku oznacza wycofanie tego kapitału z obrotu zanim pieniądze dostatnio na siebie zarobią. Poprzez to ryzyko, instytucje finansowe zaczęły delikatnie obniżać stopy procentowe, gdyż nikomu nie uśmiecha się strata choćby jednego procenta podczas inwestycji.

Zarobek dla wytrwałych

Zazwyczaj zarówno klient jak też bank są zadowoleni z lokat. Klient zostawia pieniądze na pewny procent i określony czas, a bank inwestuje fundusze i zarabia zarówno dla siebie, jak też dla klienta. Aby posiadanie lokat zaczęło mieć sens, należy zainwestować na ten cel nie mniej, niż 10 000 złotych i być cierpliwym. Cierpliwość to często powód, dzięki któremu lokaty są rozwiązywane. Jeśli klient przetrzyma 12 czy 24 miesiące bez konieczności zamykania lokaty - na pewno zarobi godziwe pieniądze.

W co inwestują banki?

Pieniądze z lokat mogą zostać zainwestowane, ale to nie znaczy, że znikają z konta klienta. Te pieniądze zazwyczaj obiegają kilka stref potencjalnego zysku i wracają w ilości 30% większej, niż koszt inwestycji. Jeśli klient przykładowo wpłacił 100 000 złotych na lokatę, to bank pomnożył te pieniądze o 30% i zarobił 130 000 złotych.

Banki najczęściej inwestują w obligacje, złoto oraz szlachetne kruszce. Często też wchodzą na rynek nieruchomości. W ostatnich latach pieniądze zarobione na lokatach inwestują w reklamę swoich produktów jak np: "kredyt bez zaświadczeń".

Lokata bankowa od 2015 roku znów zacznie się opłacać. Warto o tym pamiętać i być może zastanowić się, czy taka inwestycja będzie dla Was najodpowiedniejszym sposobem na pomnożenie swojego majątku.

Komentarze


Brak komentarzy

Dodaj nowy


Ostatnie artykuły

Newsletter

Zapisz się a otrzymasz jako pierwszy informacje na temat najlepszych ofert na kredyty, lokaty, konta i karty.


Kredyt gotówkowy

Potrzebujesz szybkiej gotówki Na remont, nowy samochód lub inne swoje potrzeby!

Kredyt hipoteczny

Najlepsze kredyty mieszkaniowe i hipoteczne w jednym zestawieniu!

Konta bankowe

Najlepsze konto bankowe,Bogata oferta wyboru w jednym miejscu!

Oszczędności

Chcesz oszczędzać swoje pieniądze z głową? Zacznij je pomnażać już teraz!

Ubezpieczenia

Najtańsze Ubezpieczenia OC/AC, na życie, na mieszkanie jak i turystyczne!

Praca i Firma

Szukasz pracy dzięki której dobrze zarobisz i spełnisz swoje marzenia? Zobacz Tu!

Sprawdź ofertę


Chcesz się dowiedzieć ile maksymalnie możesz otrzymać od banku na swoje potrzeby i marzenia?

Newsletter

Zapisz się a otrzymasz jako pierwszy informacje na temat najlepszych ofert na kredyty, lokaty, konta i karty.

Szybki kredyt przez internet, bezpieczna pożyczka przez internet, Najlepsza pożyczka na dowód bez zaświadczeń, kredyty online, kredyt na dowód, chwilówki na dowód bez bik
Pożyczki Gotówkowe dla każdego | Copyright © 2014 - 2015 Nfinanse.pl